راهنمای ترسیم گروهی تقویم تصویری روش ترسیم گروهی در نرم‌افزار به عنوان خدمت آی زیج


توصیه می‌شود که قبل از مطالعه متن، ویدئو زیر را مشاهده نمایید:

برای ایجاد یک تقویم سالانه نیاز است تا دوازده تقویم بر روی دوازده عکس ترسیم شود. این ترسیم‌ها باید با یکدیگر هم‌خوانی داشته باشند به صورتی که موقعیت و اندازه تقویم در تمامی تصاویر یکسان باشد. چنین نیازی به وسیله ترسیم گروهی قابل انجام است که البته فرآیند پیچیده‌ای نبوده و در صفحه ترسیم تقویم به راحتی قابل انجام می‌باشد. فرآیند ترسیم گروهی از ابتدا تا انتها در ادامه تشریح شده است.

نام فایل‌ها

یک روش نام‌گذاری برای فایل‌ها مورد نیاز است. گرچه این مورد یک الزام نیست ولی در ادامه کار کمک کننده بوده و تا حدود زیادی باعث شفافیت بیشتر خواهد شد. برای مثال در آی زیج تقویم‌های تصویری دارای نام فایل به صورت yyyymm.nn.a هستند.

در این روش نام‌گذاری، yyyy سال و mm ماه است. شمارنده nn نیز از 01 شروع و به 12 ختم می‌شود. آخرین مورد یعنی a نیز برای کاربری‌های همراه و رومیزی به ترتیب m و d می‌باشد. البته قسمت ابتدایی یعنی yyyymm بعد از عمل ترسیم و به صورت پیش فرض به ابتدای نام فایل اضافه می‌شود. نام‌گذاری فایل‌های خام به صورت nn.a است.

در تصویر زیر فایل‌های تقویم سال 1437 سری معصومین قابل مشاهده است. لازم به ذکر است این سری تقویم از ماه ربیع الاول(ماه سوم) هر سال شروع می‌شود.

نمونه نام‌گذاری فایل‌های تقویم تصویری آی زیج
نمونه نام‌گذاری فایل‌های تقویم تصویری آی زیج

تنظیمات

در ابتدا فایل‌های خام را در وبگاه آی زیج بارگذاری نمایید. سپس صفحه ترسیم را باز کنید. اولین فایل از فایل‌های خام را انتخاب کرده و تقویم، طرح و رنگ مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. همچنین ماه را بر روی اولین ماه از سال آتی یا ماه متناظر با عکس قرار داده و سایر انتخاب‌ها و تنظیمات لازم مانند پی‌نوشت را نیز انجام دهید.

تنظیمات صفحه ترسیم
تنظیمات صفحه ترسیم

سپس موقعیت و اندازه تقویم بر روی عکس را تنظیم نمایید. بهتر است بعد از تنظیم موقعیت و اندازه، مقدار اعداد آن را نیز مشاهده کرده (در قسمت تنظیمات دقیق و راهنماهای دیداری) و اعداد را از حالت اعشاری به حالت کامل درآورید. همچنین اعداد نهایی را در یک فایل متنی کوچک برای سال آینده ثبت کنید تا بتوانید با وارد کردن اعداد دقیقا همان موقعیت و اندازه را داشته باشید. برای موقعیت و اندازه توضیح عکس نیز همین روال را انجام دهید.

تنظیم و ثبت اعداد موقعیت و اندازه
تنظیم و ثبت اعداد موقعیت و اندازه

ترسیم‌ها

برای اولین مورد ابتدا یک پیش نمایش تهیه کنید تا مطمئن باشید نتیجه درست است. سپس اولین ترسیم را انجام دهید. توصیه می‌شود برای کلیه ترسیم‌ها از فضای ابری آی زیج(روش دریافت "ذخیره") استفاده کنید. گرچه برای مثال می‌توانید نتیجه ترسیم را بر روی رایانامه خود دریافت کنید ولی برای تعداد زیاد ترسیم به دلایل مختلف مانند فراهم کننده رایانامه، مشکلات شبکه و سایر موارد، ممکن است همه تقویم‌های ترسیم شده را تحویل نگیرید. در ضمن با هر بار ترسیم، روش دریافت به وضعیت پیش فرض یعنی "ذخیره" تغییر می‌کند.

نتیجه اولین ترسیم را بارگیری و در رایانه خود به صورت دقیق بررسی کرده و دوباره اطمینان حاصل کنید که از نتیجه راضی هستید. سپس عکس دوم و ماه دوم را انتخاب و ترسیم را انجام دهید. در این حالت کلیه تنظیمات حفظ شده و ترسیم دوم را خواهید داشت. سپس برای بقیه به صورت متوالی هر دو مورد عکس و ماه را تغییر و ترسیم را انجام دهید تا دوازده ماه سال یا تعداد مورد نظر را به صورت کامل داشته باشید.

بدین ترتیب با کمک این فرآیند ساده تقویم‌هایی مشابه و دقیق خواهید داشت. البته لازم به ذکر است که موقعیت و اندازه تقویم بر روی عکس‌ها در صورتی حفظ خواهد شد که اندازه عکس‌ها یکسان بوده و همچنین طرح تغییر نکند.

آخرین ترسیم
آخرین ترسیم
تبلیغ:
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری قمری
  • نمونه تقویم میلادی فارسی
انواع تقویم‌های تصویری رایگان
دانلود تقویم

ارایه دیدگاه عمومی با امکان دادن پاسخ و رای برای کلیه کاربران