راهنمای تقویم‌های سالانه ایجاد تقویم بر اساس سری تقویم


توصیه می‌شود که قبل از مطالعه متن، ویدئو زیر را مشاهده نمایید:

برای یک سال مشخص و بر اساس یک سری تقویم، می‌توان یک تقویم سالانه ایجاد کرد. تقویم‌های سالانه در واقع نتایجی ملموس و عینی هستند که سایر کاربران امکان استفاده از آنان را پیدا می‌کنند. قبل از تعریف حداقل یک تقویم سالانه، سری تقویم تنها به عنوان یک مبنا بوده که نه تنها مورد استفاده‌ای برای کاربران ندارد بلکه حتی کاربران از آن اطلاع هم ندارند.

در ایجاد تقویم سالانه علاوه بر مواردی که به صورت ثابت در سری تقویم تعریف شده‌اند، توصیه می‌شود کاربر از یک خط مشی ثابت نیز تبعیت کند. برای مثال ممکن است یک سری تقویم با موضوع طبیعت و موجودات ایجاد شود و در یک سال تصاویر گل و در سال دیگر تصاویر سواحل و رودخانه‌ها را مورد استفاده قرار دهد که زیاد مناسب نیست. به عبارت دیگر بهتر است تصاویر، تم(Theme) یا حال و هوای ثابتی داشته باشند. همچنین موقعیت تقویم در تصویر نیز چنین حالتی دارد. بهتر است اگر تقویم در گوشه بالا و راست تصویر قرار دارد، در سال‌های آتی نیز این موقعیت حفظ شود.

شروع کار

برای ایجاد یک تقویم سالانه، در منو تبلیغ-> تقویم‌های سالانه را کلیک کنید. فرم مربوط به تعریف تقویم سالانه نمایش داده خواهد شد.

فرم اولیه تقویم‌های سالانه
فرم اولیه تقویم‌های سالانه

در اولین گام، سری تقویم را از لیست پایین افتادنی انتخاب کنید. در این لیست، سری تقویم‌های تایید شده نمایش داده خواهند شد. به محض انتخاب یک سری تقویم، سال مورد نظر به صورت خودکار تعیین می‌شود. سازوکار تعیین سال بدین صورت است که در نیمه دوم سال قبل و ماه اول یک سال، امکان تعریف تقویم سالانه آن سال وجود داشته و سال بر این اساس تعیین می‌شود. در غیر این صورت عبارت "ناممکن" در سال نمایش داده می‌شود. به عنوان نمونه اگر زمانی که در حال ایجاد تقویم سالانه هستید ماه آبان سال 1394 باشد، سال به صورت خودکار 1395 تعیین خواهد شد. البته در این مثال فرض بر این است که سری تقویم بر اساس هجری شمسی تعریف شده است.

سپس می‌توان برای تقویم سالانه، تصاویر نماد و سرصفحه را تعیین کرد. این دو مورد به صورت اختیاری بوده و به سفارشی سازی ظاهر تقویم در صفحه تقویم و صفحه بارگیری کمک بسیاری خواهند کرد. نماد، تصویری است که در صفحه تقویم(در گوشه سمت چپ قاب تقویم) و سرصفحه در ابتدای صفحه بارگیری قابل مشاهده خواهند بود. تصاویر صفحه‌های تقویم و بارگیری در انتهای همین صفحه قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که صفحه بارگیری دارای منو استاندارد آی زیج نبوده و در ابتدای صفحه، تصویر تعیین شده برای سرصفحه وجود خواهد داشت. نماد باید یک فایل تصویری با قالب Jpeg و حداکثر 50 کیلوبایت باشد. اندازه این تصویر در بزرگترین حالت 75 پیکسل خواهد بود  لذا فایل‌های بزرگتر از این مقدار تاثیری در اندازه ندارند. سرصفحه نیز یک فایل تصویری با قالب یاد شده و حداکثر 250 کیلوبایت است که کل عرض صفحه را پر خواهد کرد. نماد و سرصفحه برای کسب و کارها می‌توانند بسیار مفید واقع شوند.

توضیح نیز متنی چند جمله‌ای راجع به تقویم آن سال است. در صفحه بارگیری، در ابتدا توضیح سری تقویم و سپس توضیح تقویم سالانه برای آن سال خواهد آمد. این دو متن در واقع مکمل یکدیگر هستند. متن اول یک توضیح کلی راجع به سری تقویم می‌دهد و متن دوم راجع به تقویم آن سال شرح می‌دهد.

فرم پر شده تقویم‌های سالانه
فرم پر شده تقویم‌های سالانه

با ورود اطلاعات شرح داده شده، دکمه ایجاد را کلیک کنید. با این کار تقویم سالانه ایجاد شده و در وضعیت "در حال ایجاد" وجود خواهد داشت.

تقویم سالانه ایجاد شده
تقویم سالانه ایجاد شده

دقت کنید که تعداد بسته‌ها صفر و همچنین دکمه "درخواست تایید" غیرفعال است. لازم است بسته‌های فایل شامل تصاویر تقویم به این تقویم سالانه تخصیص داده شود.

تخصیص بسته‌های فایل

با مراجعه با منو عکس-> عکس‌ها، تقویم‌های تصویری که قبلا ایجاد یا بارگذاری کرده‌اید را مشاهده می‌کنید. در صورتی که عکسی قابل مشاهده نیست در منو عکس-> بارگذاری، اقدام به بارگذاری تقویم‌های تصویری نمایید.

تقویم‌های تصویری در صفحه عکس‌ها
تقویم‌های تصویری در صفحه عکس‌ها

برای ایجاد یک بسته فایل، تعداد 12 عکس را انتخاب کنید. توجه داشته باشید این تصاویر باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • همگی دارای ابعاد(طول و ارتفاع) یکسانی باشند.
  • هر کدام از ابعاد از 640 پیکسل کمتر نباشند.
  • قالب فایل‌ها یکسان باشد. به عبارت دیگر همگی یا Jpeg و یا Png باشند.

حال در انتهای صفحه، یک تقویم سالانه را از لیست پایین افتادنی انتخاب کنید. در این لیست تقویم‌های سالانه که در وضعیت "در حال ایجاد" هستند، نمایش داده می‌شوند. سپس نوع کاربری را انتخاب کنید. در صورتی که تصاویر برای وسایل همراه مانند تبلت و تلفن همراه مناسب هستند گزینه "همراه" را تیک زده و در صورت مناسب بودن برای رایانه و لپ تاپ آن را تیک نخورده رها کنید.

ایجاد بسته فایل
ایجاد بسته فایل

با کلیک دکمه ایجاد، بسته فایل ایجاد خواهد شد. در صورتی که هرکدام از موارد قبل مانند ابعاد یا قالب فایل رعایت نشده باشد، پیامی مناسب نمایش داده می‌شود. دقت کنید که با ایجاد بسته، فایل‌های قبلی قفل شده و دیگر قابل تخصیص نیستند. وضعیت قفل تا زمان نهایی شدن ادامه داشته و بعد از آن این فایل‌ها به تقویم سالانه نهایی منتقل و دیگر در این صفحه قابل مشاهده نخواهند بود.

بسته فایل ایجاد شده
بسته فایل ایجاد شده

برای تعریف بسته‌های فایل دیگر توجه داشته باشید که برای هر تقویم سالانه حداکثر 4 بسته فایل قابل تعریف بوده و هر بسته فایل جدید باید با بسته‌های ایجاد شده قبلی حداقل در یکی از موارد قالب، ابعاد و کاربری متفاوت باشد. همچنین اولین بسته فایلی که ایجاد می‌شود، تصاویر کوچک تقویم سالانه را در صفحه تقویم تعیین می‌کند. به عبارت دیگر در صورتی که مایل هستید برای این تقویم سالانه تصاویر مستطیل شکل مربوط به کاربری رومیزی نمایش داده شود، اول بسته مربوط به این فایل‌ها را ایجاد کنید.

بسته فایل اضافه شده دوم
بسته فایل اضافه شده دوم

با اتمام تخصیص بسته‌های فایل، کار ایجاد تقویم سالانه تمام شده و باید مراحل بعدی طی شود.

تایید و تعیین قیمت

با بازگشت به صفحه تقویم سالانه، تعداد بسته‌ها به 2 تغییر یافته و دکمه "درخواست تایید" نیز فعال می‌باشد.

تغییر تعداد بسته‌های فایل
تغییر تعداد بسته‌های فایل

در این حالت با زدن دکمه "درخواست تایید"، تقویم سالانه برای تایید مدیر وبگاه ارسال شده و همچنین وضعیت آن به "منتظر تایید" تغییر می‌یابد.

وضعیت منتظر تایید
وضعیت منتظر تایید

در این مرحله مدیر وبگاه اقدام به بررسی تقویم سالانه و تصاویر تخصیص داده شده به آن می‌کند. همچنین با توجه به ملاک و معیارهای ذکر شده در صفحه راهنمای تعیین قیمت، مقدار تخفیف و هزینه نهایی تقویم سالانه مشخص خواهد شد.

نهایی شدن

بعد از تایید و تعیین قیمت توسط مدیر وبگاه، وضعیت به "منتظر پرداخت" تغییر می‌یابد.

وضعیت منتظر پرداخت
وضعیت منتظر پرداخت

کاربر با کلیک کردن دکمه پرداخت به صفحه صورت‌حساب و سپس با انتخاب درگاه، عملیات پرداخت را انجام خواهد داد. در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات، بلافاصله تقویم سالانه با تمام جزییات ایجاد خواهد شد که شامل یک مورد تقویم در صفحه تقویم و صفحه بارگیری مربوطه می‌باشد.

پرداخت موفقیت آمیز
پرداخت موفقیت آمیز
صفحه تقویم
صفحه تقویم
صفحه بارگیری تقویم
صفحه بارگیری تقویم
صفحه تقویم‌های سالانه بعد از نهایی شدن
صفحه تقویم‌های سالانه بعد از نهایی شدن
تبلیغ:
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری قمری
  • نمونه تقویم میلادی فارسی
انواع تقویم‌های تصویری رایگان
دانلود تقویم

ارایه دیدگاه عمومی با امکان دادن پاسخ و رای برای کلیه کاربران