راهنمای سری تقویم‌ها پایه‌ریزی مجموعه‌ای از تقویم‌ها


توصیه می‌شود که قبل از مطالعه متن، ویدئو زیر را مشاهده نمایید:

سری تقویم، پایه گذاری یک مجموعه تقویم است که هر سال قابل تکرار خواهد بود. در واقع با ایجاد سری تقویم یک هویت به وجود خواهد آمد که دارای ویژگی‌های ثابتی بوده و بر اساس این ویژگی‌ها، دارای یک شخصیت مشخص مفهومی خواهد بود. قابلیت تکرار نیز بر اساس این هویت شکل می‌گیرد.

فلسفه یک سری تقویم، تضمین انتظاراتی است که یک کاربر از تقویم تصویری دارد. با این روش گرچه تقویم‌های سال‌های مختلف یک سری تقویم دارای تنوع‌هایی خواهند بود ولی خصوصیاتی از جمله نوع تقویم، موضوع تصویر، آدرس وبی و حتی تم(Theme) حفظ خواهد شد.

چنین سازوکاری علاوه بر تامین سلیقه کاربران باعث خواهد شد که کاربر بدون صرف وقت هر ساله برای یافتن تقویم تصویری دلخواه، به راحتی به ادامه تقویم تصویری مورد علاقه خود دسترسی داشته باشد. همچنین کسب و کارها نیز می‌توانند از این سازوکار استفاده تبلیغاتی کرده و در جهت نام آوری تجارتی خود بهره ببرند. تقویم‌های تصویری یک رسانه تبلیغاتی کارا هستند که تضمین می‌کنند کاربر استفاده کننده در طول یک سال با نام و تصویر فراهم شده توسط کسب و کار تماس داشته باشد. 

شروع کار

به منظور ایجاد یک سری تقویم، در منو تبلیغ-> سری تقویم‌ها را کلیک کنید. فرم مربوط به تعریف سری تقویم نمایش داده خواهد شد.

فرم اولیه سری تقویم‌ها
فرم اولیه سری تقویم‌ها

عنوان یک نام فارسی است که به سری تقویم نسبت داده می‌شود. گرچه منعی برای نام انگلیسی یا استفاده از حروف انگلیسی وجود ندارد ولی از آنجا که این متن در تمامی موارد راست به چپ است، حروف انگلیسی با آن هم‌خوانی ندارد. برای آدرس حتما باید از حروف انگلیسی، اعداد یا حروف - و _ استفاده شود زیرا از آن در نشانی وبی تقویم‌های سالانه استفاده می‌شود. استفاده از حروف فارسی کمی کار را پیچیده می‌کند که در حال حاضر امکان استفاده از آن وجود ندارد. توضیح نیز یک شرح کلی در مورد سری تقویم می‌باشد. متن توضیح در ابتدای تمامی صفحات بارگیری تقویم‌های سالانه(برای هر سال) خواهد آمد.

فرم پر شده سری تقویم‌ها
فرم پر شده سری تقویم‌ها

در این فرم دقت داشته باشید که به جز مورد آخر که توضیح است بقیه موارد بعد از ایجاد سری تقویم قابل تغییر نخواهند بود. همچین عنوان و آدرس باید منحصر بفرد باشند. به عبارت دیگر اگر یک کاربر سری تقویمی را با عنوان و آدرسی تعریف کرده باشد، کاربر دیگر نمی‌تواند از عنوان یا آدرس تعریف شده در سری تقویم جدید استفاده کند که در این صورت توسط پیامی به کاربر اطلاع داده می‌شود. همچنین کاربرد توضیح، معرفی کلی، شرح تم سری تقویم و سایر مواردی است که کاربر قصد دارد در طول سال‌های مختلف آن را بدون تغییر نگه دارد. بعد از مرور اطلاعات وارد شده و با توجه به توضیحات تکمیلی، دکمه ایجاد را کلیک کنید.

سری تقویم ایجاد شده
سری تقویم ایجاد شده

سری تقویم بعد از ایجاد باید به تایید مدیر وبگاه برسد. برای تایید سری تقویم موارد زیر مورد توجه قرارا می‌گیرد:

  • انطباق عنوان، آدرس، موضوع و توضیح ارایه شده.
  • عدم استفاده از واژه‌ها یا عبارات نامناسب.
  • تعیین اصالت کاربر با نام تجاری در صورتی که عنوان و آدرس به یک نام تجاری اشاره داشته باشند.

در مورد آخر باید نسبت کاربر با نام تجاری ذکر شده روشن شود. برای این منظور از دو روش می‌توان استفاده نمود:

  • شناسه کاربر(رایانامه) با نام تجاری مطابقت داشته باشد. برای مثال در صورتی که سری تقویم به Xyz اشاره داشته باشد، کاربر نیز دارای شناسه User@Xyz.ir باشد.
  • ارسال نامه رسمی به نشانی آی زیج و معرفی کاربر با شناسه مشخص به عنوان نماینده آن نام تجاری.

با توجه به این موارد و در مدت کوتاهی سری تقویم تایید خواهد شد.

سری تقویم تایید شده
سری تقویم تایید شده

کلیه سری تقویم‌های کاربر در انتهای این صفحه قابل مشاهده و مدیریت است. لازم به ذکر است در صورتی که یک سری تقویم تعریف شود و حداکثر تا یک سال بر اساس آن تقویم سالانه‌ای ایجاد نشود، حذف می‌گردد. این شرایط باعث خواهد شد دیگر کاربران امکان استفاده از عنوان و آدرس رزرو شده سری مذکور را داشته باشند.

ویرایش

همانگونه که در قبل توضیح داده شد تنها توضیح سری تقویم قابلیت ویرایش دارد. برای تغییر این متن دکمه ویرایش را کلیک کنید.

سری تقویم در حال ویرایش
سری تقویم در حال ویرایش

باید توجه داشت هنگامی که توضیح تغییر داده می‌شود، سری تقویم از حالت تایید شده خارج شده و دوباره نیاز به تایید پیدا می‌کند. در این وضعیت کلیه تقویم‌هایی که بر اساس سری تقویم تعریف شده‌اند از نتایج صفحه تقویم حذف می‌شوند. این حالت تا زمانی که دوباره سری تقویم تایید شود ادامه خواهد داشت. بنابر این کاربران باید دقت داشته باشند که بجز مواقع ضروری از تغییر توضیح سری تقویم اجتناب کنند.

تبلیغ:
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری قمری
  • نمونه تقویم میلادی فارسی
انواع تقویم‌های تصویری رایگان
دانلود تقویم

ارایه دیدگاه عمومی با امکان دادن پاسخ و رای برای کلیه کاربران