هزینه تقویم‌های سالانه عوامل و معیارهای تعیین قیمت تقویم سالانه


هزینه نهایی تقویم سالانه بر اساس چندین عامل تعیین می‌شود. محور و وجه مشترک این عوامل، کیفیت از جهات مختلف است. به عبارت دیگر مطلوبیت‌های مختلف در قالب یک مدل قیمت‌گذاری لحاظ شده‌اند. مطلوبیت‌ها چند جانبه بوده و در درجه اول مطلوبیت‌هایی که متوجه کاربران است مورد توجه می‌باشد.

مدل قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری بر اساس عواملی می‌باشد که در ادامه و در هر زیربخش خواهد آمد. در مورد هر عامل یک تخفیف در نظر گرفته خواهد شد. در نهایت مجموع این تخفیف‌ها بر روی قیمت پایه که 3،650،000 ریال است اعمال شده و قیمت نهایی تعیین می‌شود. برای مثال در صورتی که مجموع تخفیف‌ها 40 درصد شود، تنها 60 درصد قیمت پایه یعنی 2،190،000 ریال پرداخت خواهد شد.

کیفیت تصاویر

هر قدر درجه تفکیک پذیری و ابعاد تصاویر بیشتر باشد به معنی رضایت بیشتر استفاده کنندگان خواهد بود. کاربران به طور معمول تمایل بیشتری به کیفیت بالاتر دارند. بدیهی است که ابعاد بزرگتر باید با وضوح تصاویر نیز همراه باشد و صرف تعداد پیکسل بیشتر به معنی کیفیت بالاتر نیست. برای تعیین تخفیف کیفیت از جدول زیر استفاده می‌شود. اعداد بر اساس میلیون پیکسل یا مگاپیکسل هستند. برای مثال یک تصویر با ابعاد 1،600 در 900 پیکسل دارای 1،440،000 پیکسل(حاصل ضرب دو عدد قبل) یا 1.44 میلیون پیکسل است.

کیفیت (میلیون پیکسل)تخفیف (درصد)
کمتر از 0.50
از 0.5 تا کمتر از 1.04
از 1.0 تا کمتر از 1.758
از 1.75 تا کمتر از 3.012
برابر یا بیش از 3.016

 

البته امروزه فناوری مربوط به تصاویر دیجیتال توانایی بسیار بیشتر از 3 میلیون پیکسل را دارد اما برای نمایشگرها، مقادیری بیش از مقدار یاد شده زیاد و بلامصرف است. همچنین در صورتی که بیش از یک بسته فایل وجود داشته باشد مقدار میانگین آنان در نظر گرفته می‌شود.

حجم فایل‌ها

مجموع حجم 12 تصویر یک تقویم به معنی حجم فایل(قابل بارگیری) خواهد بود. حجم کمتر دارای مطلوبیت بیشتری است زیرا قابلیت بارگیری را افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر زمان بارگیری و استفاده از شبکه برای کاربر(و همچنین آی زیج) کاهش یافته و کاربران تمایل بیشتری به بارگیری خواهند داشت. مقدار تخفیف حجم فایل براساس جدول زیر تعیین می‌شود:

حجم فایل(مگابایت)تخفیف (درصد)
کمتر از 2.512
از 2.5 تا کمتر از 5.08
از 5.0 تا کمتر از 7.54
برابر یا بیش از 7.50

در این مورد نیز اگر بیش از یک بسته فایل وجود داشته باشد، مقدار میانگین در نظر گرفته خواهد شد.

کاربری همراه و رومیزی

تقویم‌های سالانه که دارای بسته‌های فایل مناسب برای نمایشگرهای رومیزی و نمایشگرهای همراه(هر دو) هستند دارای تخفیف 10 درصد و در غیر این صورت تخفیف صفر درصد خواهند بود.

آفرینش‌های هنری، علمی و فرهنگی

کلیه کسانی که خالق اثر هنری، علمی و فرهنگی بوده و کار خود را در قالب تقویم‌های تصویری ارایه کنند شامل این تخفیف خواهند بود. هنرمندان عکاس، گرافیست، خوشنویس و کلیه کسانی که کار آنان قابل عرضه به صورت تصویر است را می‌توان برشمرد.

این مورد تا 25 درصد تخفیف خواهد داشت که بیشترین مقدار تخفیف بوده و به منظور ارج نهادن به کار این عزیزان و به طور کلی شان هنر، علم و فرهنگ در نظر گرفته شده است. مقدار این تخفیف نیز متناسب با تاثیرگذاری در اثر است. برای مثال یک گرافیست ممکن است یک طرح گرافیکی را بر روی یک تصویر خلق کند که این تصویر از جای دیگری اقتباس شده باشد. در این موارد با مذاکره و به صورت توافقی این درصد تعیین خواهد شد.

مدیریت آی زیج

20 درصد تحت اختیار مدیریت وبگاه است. مدیر آی زیج بر اساس یک سری معیارهایی که مطابق با منافع آی زیج می‌باشد، ممکن است این تخفیف را اعمال کند. یک نمونه، زیبایی و جذابیت تصاویر مورد استفاده است. در مورد دیگر می‌توان به شهرت و خوش نامی یک برند اشاره کرد. به هر حال مواردی که دارای نفع دو جانبه باشند مورد توجه قرار می‌گیرند.

تعداد بارگیری

در صورتی که یک تقویم سالانه(از یک سری تقویم) در سال قبل هم موجود باشد، تعداد بارگیری‌ها تا انتهای نیمه دوم سال، مبنایی برای مقدار تخفیف برای سال بعد خواهد بود. برای مثال تعداد بارگیری تقویم 1395 شاخه‌ها در پایان شهریور آن سال یک معیار تخفیف برای تقویم 1396 شاخه‌ها خواهد بود. مقدار تخفیف مطابق جدول زیر است:

تعداد بارگیری(عدد)تخفیف (درصد)
کمتر از 5000
از 500 تا کمتر از 5،0004
از 5،000 تا کمتر از 50،0008
از 50،000 تا کمتر از 500،00012
برابر یا بیش از 500،00017

البته تعداد بارگیری‌های طبیعی مد نظر بوده و موارد غیر معمول مانند تعداد زیاد بارگیری از یک یا چند IP محدود محاسبه نخواهند شد.

تبلیغ:
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری شمسی
  • نمونه تقویم هجری قمری
  • نمونه تقویم میلادی فارسی
انواع تقویم‌های تصویری رایگان
دانلود تقویم

ارایه دیدگاه عمومی با امکان دادن پاسخ و رای برای کلیه کاربران

 
نظرات ( 2 )

تقویم سال 96 ندارید؟؟؟؟

0
0

سلام دوست عزیز. شما به احتمال زیاد از طریق نتایج جستجو به این صفحه رسیده اید. لطفا در منو گزینه تقویم را کلیک کنید.

0
0