راهنما چگونگی استفاده از وبگاه


این قسمت درباره مواردی توضیح می‌دهد که برای استفاده  تخصصی کاربران از وبگاه لازم است. سعی شده است به موارد عمومی که در بین وبگاه‌ها مشترک بوده و به صورت کلی در اینترنت عمومیت دارند پرداخته نشود. بنابر این اگر استفاده شما از وبگاه تنها محدود به بارگیری تقویم تصویری، مطالعه مطالب وبگاه و مواردی از این دست است نیازی به مطالعه این قسمت نخواهید داشت.

مطالب به گونه‌ای سازماندهی شده‌اند تا کاربر از ابتدا به صورت منطقی هدایت شده و در مورد کارکردهای وبگاه آگاهی یابد. همچنین در مورد هر بخش و زیربخش توضیحی مختصر داده شده است تا وی از موضوع آن اطلاع یابد. با این روش کاربر تنها در صورت نیاز بر روی پیوند کلیک کرده و به زیر بخش خواهد رفت. هدف استفاده کارا و موثر بدون هیچ گونه ابهامی می‌باشد.

شروع به کار

یکی از موانع در دنیای دیجیتالی که کاربران زیاد تمایل به آن ندارند عضویت است. این عدم تمایل با توجه به وجود تعداد زیاد وبگاه‌ها و درخواست آنان برای جذب کاربر منطقی به نظر می‌رسد. راهبرد آی زیج عضویت در صورت لزوم  و با حداقل اطلاعات لازم است. به عبارت دیگر تنها در صورتی که سامانه آی زیج نیاز داشته باشد تا کاربر را برای نگهداری فایل‌های وی یا موردی از این دست شناسایی کند، عضویت مصداق پیدا خواهد کرد.

گرچه در ابتدا ممکن است به نظر برسد که تایید رایانامه در مراحل عضویت برخلاف راهبرد یاد شده است ولی این امر به  دلیل امکانات آی زیج است. کاربر این امکان را دارد که روش دریافت فایل را با رایانامه تعیین کند. بدیهی است که در صورت اشتباه یا نامعتبر بودن رایانامه خطایی در سامانه رخ خواهد داد که خوشایند نیست.

در راستای راهبرد ذکر شده و به منظور تسهیل عضویت امکان عضویت با معرف خارجی مانند Google و Microsoft فراهم شده است تا کاربران بدون نیاز به نام کاربری و گذرواژه جدید بتوانند از وبگاه استفاده کنند. در این صورت دیگر نیازی نیز به تایید رایانامه نخواهد بود.

گرچه عضویت یکی از کارکردهای معمول در وب است ولی با توجه به برخی از ملاحظات که تا حدودی توضیح داده شد زیربخشی به آن اختصاص داده شده است. لازم به ذکر است که این زیربخش به منظور توضیح و کامل بودن مطلب بوده و کاربرانی که به این گونه عضویت‌ها آگاهی کامل دارند نیازی به مطالعه آن نخواهند داشت.

قوانین و مقررات کاری

قوانین و مقررات کاری

قبل از عضویت لازم است کاربران از قوانین و مقررات کاری آگاهی یابند. پرداخت، اعتبار، دریافت خدمت و مواردی از این دست موضوع این زیربخش است.

عضویت

عضویت

عضویت محلی و عضویت توسط معرف خارجی.

مدیریت فایل‌ها

مدیریت فایل‌ها

روش بارگذاری، مشاهده فایل‌ها در فضای ابری و بارگیری آنان.

 

ساخت تقویم تصویری دیجیتال

در ابتدا لازم است در مورد تقویم تصویری دیجیتال توضیح کوتاهی داده شود. تقویم تصویری دیجیتال یا به صورت ساده تقویم تصویری، تقویمی است که بر روی تصویر قرار می‌گیرد و نه در کنار آن. چنین تقویمی در درجه اول ویژگی‌هایی دارد که بازرترین آن نپوشاندن کامل تصویر است. به عبارت دیگر این نوع تقویم باید به صورت نیمه شفاف باشد تا تصویر زیرین آن را به صورت کامل حذف نکند. این خصوصیت باعث می‌شود که تقویم جزیی از عکس شده و با آن تلفیق شود. در غیر این صورت تقویم به صورت یک وصله ناهمگون بر روی یک تصویر خواهد بود که نامطلوب است.

ویژگی دیگر که در نام این نوع تقویم مشخص است، دیجیتالی بودن آن می‌باشد. تقویم تصویری دیجیتال قرار نیست بر روی کاغذ چاپ شود. این نوع تقویم به همین صورت دیجیتالی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. گرچه می‌توان آنها را بر روی کاغذ چاپ کرد ولی در درجه اول برای این کار ساخته نشده اند و همچنین مزیت‌هایی که این مورد به ارمغان می‌آورد باعث برتری آن نسبت به تقویم‌های چاپی است.

با این توضیحات شما می‌توانید دو قسمت اول را که تفصیل دو بند بالا هستند مطالعه کنید و یا به صورت مستقیم به قسمت‌های آخر که شرح روش ساخت تقویم تصویری هستند مراجعه نمایید.

برتری‌های تقویم تصویری

برتری‌ها

مزیت‌های تقویم تصویری دیجیتال و آی زیج.

کاربردهای تقویم تصویری

کاربردها

تشریح کاربردها از دیدگاه‌های مختلف.

سازوکارهای ترسیم

سازوکارها

توضیح در مورد سازوکارهای مورد استفاده در ترسیم.

ترسیم تقویم بر روی عکس

ترسیم

شرح کامل ترسیم تقویم بر روی عکس.

ترسیم گروهی تقویم بر روی عکس‌ها

ترسیم گروهی

توضیح روش ترسیم گروهی تقویم بر روی عکس‌ها.

 

تقویم‌های تبلیغاتی

آی زیج امکان دسترسی به تقویم‌های آماده استفاده را در صفحه تقویم فراهم کرده است. این امکان در درجه اول برای کاربرانی که نیاز به بارگیری تقویم‌ها دارند بسیار مفید است. آنان می‌توانند تقویم تصویری دلخواه خود را از جهت نوع تقویم(هجری شمسی، هجری قمری، میلادی فارسی و میلادی انگلیسی)، موضوع تصویر و کاربری(دستگاه و رایانه‌های رومیزی و همراه) به راحتی بارگیری نمایند. این استفاده کنندگان به منظور استفاده حداکثری می‌توانند راهنمای عمومی را مطالعه کنند.

کسب و کارها نیز می‌توانند در صفحه یاد شده، تقویم تجاری خود را داشته باشند. مزیت این کار، تخصیص صفحه و صفحه‌هایی با قابلیت سفارشی سازی برای این نوع کاربران خواهد بود. در این مورد هیچ لزومی به تهیه تقویم‌های تصویری با آی زیج نبوده و می‌توان از هر نرم افزار گرافیکی عمومی و خاص، تقویم‌های تصویری را ایجاد نمود. این کسب و کارها لازم است تا کلیه صفحات زیر مجموعه این بخش را مطالعه کنند

راهنمای عمومی تقویم‌ها

راهنمای عمومی

شرح سازماندهی و روش‌های استفاده.

تمهیدات تبلیغاتی تقویم تصویری

تمهیدات

نکاتی برای تبلیغ موثر و موفق با تقویم‌های تصویری.

راهبردهای تبلیغاتی تقویم تصویری

راهبردهای تبلیغاتی

تعیین برنامه و اهداف بلند مدت برای تقویم‌های تصویری.

ایجاد سری تقویم‌ها

سری تقویم‌ها

ایجاد و مدیریت سری تقویم‌ها.

ایجاد تقویم‌های سالانه

تقویم‌های سالانه

ایجاد تقویم‌های سالانه.

تعیین قیمت تقویم سالانه

تعیین قیمت

مدل محاسباتی هزینه نهایی تقویم سالانه.

 

ویرایش تصاویر

یک عنصر لاینفک تقویم تصویری دیجیتال، عکس یا تصویر است. بنابر این ویرایش تصاویر نیز برای تقویم‌های تصویری دیجیتال یک ضرورت می‌باشد. گرچه نرم افزار به عنوان خدمت آی زیج تمهیدات لازم را برای موارد مرسوم اندیشیده است اما شامل نیازهای عمومی و تمامی احتمالات ممکن نیست. در این قسمت سعی می‌شود برخی از نیازهای عمومی، تحت پوشش قرار گیرند. مطالب این قسمت و بخش‌های زیرمجموعه به تنهایی و بدون اینکه وابستگی به وبگاه آی زیج داشته باشند مفید و کاربردی هستند.

به منظور ویرایش تصاویر از نرم افزار Paint.net استفاده می‌شود. این نرم افزار به صورت کاملا رایگان قابل بارگیری، نصب و به روز رسانی بوده و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. امکانات این نرم افزار بسیار فراتر از امکاناتی است که در این وبگاه توضیح داده می‌شود. امکانات ذکر شده به حدی است که این نرم افزار با نرم افزارهایی مانند Adobe Photoshop، Corel Paint Shop Pro  و GIMP قابل مقایسه است، گرچه به گستردگی آنان نیست. مزیت دیگر این نرم افزار سادگی آن است به طوری که توسط هر فردی که با رایانه آشنایی داشته باشد قابل استفاده می‌باشد.

در تمامی بخش‌های زیرمجموعه این قسمت سعی شده است مطالب به صورت ساده و با فرض آشنا بودن مخاطب با رایانه و بدون تفصیل کسل کننده باشد. تا حد امکان از تصاویر استفاده شده است تا مطالب به راحتی انتقال یابد.

نماد نصب Paint.net

نصب

بارگیری و مراحل نصب نرم افزار Paint.Net.

نماد محیط Paint.net

محیط نرم افزار

توضیح در مورد قسمت‌های مختلف نرم افزار.

نماد تبدیل فایل تصویری

تبدیل تصویر

تغییر قالب فایل تصویری یا عوامل تاثیرگذار در حجم آن.

نماد انتخاب نوع تصویر

انتخاب نوع تصویر

توضیح در مورد قالب‌های فایل و تعیین قالب برای یک تصویر.

نماد تغییر اندازه تصویر

تغییر اندازه

تغییر عرض و ارتفاع تصویر.

نماد برش تصویر

برش تصویر

انتخاب قسمت مناسب تصویر و حذف بقیه.

نماد ایجاد سرصفحه

ایجاد سرصفحه

تهیه تصویر سرصفحه برای صفحه بارگیری در آی زیج.